StopBac STERILE Cel vlhké hojenie 12 x 12 cm 5 ks

Kód: SBSCEL-03
Akcia
Značka: StopBac
€31,90 –23 %
10x15
€31,90 –23 % €24,50 €22,27 bez DPH €4,90 / 1 ks
Skladom
Môžeme doručiť do:
29.5.2024
Možnosti doručenia

Vďaka unikátnemu výrobnému postupu a využitiu vlastnej nanotechnológie založenej na katiónoch striebra prináša výnimočne silný antimikrobiálny efekt zabraňujúci kontaminácii rany a znižujúci infekčné komplikácie.

Detailné informácie

Kamenná predajňa
Kamenná predajňa
Predajňa v OC EUROVEA Bratislava.
Free shipping
Doprava zadarmo
Doprava zadarmo pri nákupe od 59€.
Fast delivery
Rýchle doručenie
Tovar skladom doručujeme do 2 pracovných dní.
Odmeny za nákup
Odmeny za nákup
Odmeny za nákup a vernostné zľavy.

Podrobný popis

StopBac STERILE Cel je nové primárne krytie z karboxymethylovaných celulózových vlákien, ktoré na rane postupne premení na gél a vytvorí tak ideálne vlhké prostredie k hojeniu chronických rán. StopBac STERILE Cel naviac obsahuje kyslé pH, vďaka ktorému pôsobí antimikrobiálne a minimalizuje riziko následnej infekcie rany.

Ideálne krytie pre podporu hojenia chronickej rany vo fáze granulácie a epitelizácie. Vytvára vlhké prostredie pre hojenie rany za súčasného udržovania kyslého pH. Možnosť ponechať na rane 2-3 dni.

Krytie rán z modifikovanej celulózy StopBac STERILE Cel je určené pre hojenie chronických i traumatických rán. Podporuje ďalšie fázy hojenia rany (granuláciu, epitelizáciu), a to vďaka karboxymethylovaným celulózovým vláknam a schopnosti vytvoriť ideálne vlhké prostredie pre hojenie rany. StopBac STERILE Cel však obsahuje aj antibakteriálny účinok a možno ho preto využiť aj pre rany kontaminované

Indikácia  prevencia a eliminácia infekcie a hojenia týchto rán (predovšetkým infikovaná rana):

  • akútne a traumatické rany
  • infikované akútne rany
  • chronické rany (kolonizované a infikované) – diabetické ulcerácie, bércové vredy, dekubity (po odstránení odumretného tkaniva)
  • prevencia infekcie pri chirurgických zákrokoch a tracheotómii
  • popáleniny 2. stupňa

Krytie rán StopBac STERILE Cel vhlké hojenie je efektívny prostriedok pre hojenie ťažko hojitelných rán (hard-to-heal Wounds). Jeho výhodou v porovnaní s inými kategóriami krytie rán je aj jeho univerzálnosť. Krytie je antibakteriálne krytie z kyslej formy karboxymetyl celulózy vo forme netkanej textílie. Cel je určený ako primárne krytie najmä pre chronické a infikované rany. Možno ho použiť pre mierne exsudujúce rany, aj pre silne exsudujúce rany v kombinácii so sekundárnym absorpčným krytím. Výhodou krytia StopBac STERILE Cel je predĺžená antibakteriálna účinnosť, hemostatické vlastnosti a netoxickosť. Krytie reguluje aktivity proteolytických enzýmov a tým podporuje regeneráciu tkanív (minimalizuje stratu bielkovín). StopBac Cel znižuje bolesť v rane a zápach z rany. Podporuje epitalizáciu, chráni okolitú pokožku a má preventívny účinok voči dermatitíde v okolí rany spôsobenej vlhkosťou. Je najmä vhodné aj pre stagnujúce rany na podporu hojenia.

Výrobok je dodávaný radiačne sterilizovaný,  je určený na jednorazové použitie a nemožno ho opätovne sterilizovať. Sterilita výrobku je zaistená iba pri neporušenom obale. Akonáhle je raz pôvodné balenie otvorené a výrobok vyňatý z tohto balenia, je sterilita výrobku porušená. Výrobca nezaručuje, že po vybratí výrobku z originálneho balenia a počas manipulácie nedôjde ku kontaminácii výrobku. Ak je obal porušený, výrobok nepoužívajte. Nekombinujte s výrobkami mastného charakteru. Iba na vonkajšie použitie.

Odbornú štúdiu z testovania antibakteriálneho krytia rán StopBac publikovanú v roku 2020 v prestížnom EWMA Journal (European Wound Management Association – celoeuropská organizácia pre liečbu rany) nájdete tu.  Autormi sú lekári MUDr. Jan Stryja Ph.D., MUDr. Daniel Říha a MUDr. Jerzy Szkatula.

StopBac STERILE je klasické textilné prevedenie vhodné pre extrémne citlivých pacientov.

Viac informácií nájdete tu.

 

ŠÚKL kód: A3692A

  • v zozname Kategorizovaných zdravotných pomôcok od 1.10.2022
  • preskripčné obmedzenie: ANG, CCH, CHI, DER, ÚCH
  • plná úhrada zdravotnou poisťovňou

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Len registrovaní užívatelia môžu pridávať články. Prosím prihláste sa alebo sa registrujte.

Nevypĺňajte toto pole: