Occusept očné kvapky 2 x 20 ml

Kód: 8594071270476
€7,50 €6,82 bez DPH
Skladom
Môžeme doručiť do:
23.5.2024
Možnosti doručenia

Očné kvapky s extraktom očianky rostkovovej slúžia ako podporná liečba pri poruchách tvorby sĺz, pri syndróme suchého oka a na upokojenie očí pri zápale spojoviek neinfekčného pôvodu, pri podráždení očí alebo dlhodobom zrakovom vypätí.

Detailné informácie

Kamenná predajňa
Kamenná predajňa
Predajňa v OC EUROVEA Bratislava.
Free shipping
Doprava zadarmo
Doprava zadarmo pri nákupe od 59€.
Fast delivery
Rýchle doručenie
Tovar skladom doručujeme do 2 pracovných dní.
Odmeny za nákup
Odmeny za nákup
Odmeny za nákup a vernostné zľavy.

Podrobný popis

Occusept očné kvapky

Occusept je oftalmologikum, očné kvapky na podpornú liečbu humánnych ochorení očí. Používa sa pri poruchách tvorby sĺz rôznej etiológie, syndróme suchého oka rôznej etiológie, problémov spojených vplyvom užívania niektorých liekov alebo vonkajších podmienok (vysoká teplota, vietor a pod.), na upokojenie očí pri akútnom alebo chronickom zápale spojoviek (conjuctivitis) neinfekčného pôvodu, pri podráždení očí vplyvom vonkajších podmienok (slnko, prach, dym a pod.) alebo vplyvom nosenia kontaktných šošoviek a pri dlhodobom zrakovom vypätí. Roztok možno použiť na výplachy očí pri ich zasiahnutí dráždivými látkami a na odstránenie cudzích telies.

Prípravok má formu nízkoviskózneho izotonického roztoku s extraktom Euphrasia officinalis (očianky rostkovovej) a lipidickú zložku LipoZoom. Neobsahuje cytotoxické konzervanty (BAC), konzervačný účinok je zaistený kombináciou síranu zinočnatého a kyseliny boritej.

Extrakt z vňate očianky rostkovovej obsahuje okrem ďalšej látky aj iridoid aucubin, ktorý má adstringentné (sťahujúce) a antimikrobiálne účinky.

Hypromelóza vytvára na povrchu oka ochranný film.

Kyselina boritá a tetraboritan sodný vykazujú antimykotické a antibakteriálne účinky. Síran zinočnatý pôsobí antimikrobiálne.

Roztok obsahuje naviac lipidickú zložku LipoZoom – frakcia čisteného sójového lecitínu (phosphatidylcholine a phosphatidylethanolamine). Tieto látky sa prirodzene vyskytujú v slzách a zlepšujú krytie oka ochranným filmom – predlžujú dobu, pri ktorej je film neprerušený tým, že vytvára lipidickú vrstvu, ktorá bráni odpareniu a narušeniu súvislej vrstvy slzného filmu. Významne tak zlepšujú komfort pacienta pri poruchách tvorby sĺz.

Phosphatidylcholine je fosfolipid, v organizmoch je hlavnou zložkou lipidických membrán. Zdrojom phosfatidylcholinu je najmä sója, z ktorej sa získava spoločne s lecitínom a ďalej sa izoluje a purifikuje pomocou chromatografických techník.

Dávkovanie a spôsob použitia

1–2 kvapky / 2–3 x denne. Prípravok dávkujte do spojovkového vaku. Prípravok možno podľa potreby používať aj dlhodobo. Vhodné pre tehotné a dojčiace ženy. Vhodné pre deti od narodenia po konzultácii s lekárom.

Uchovávanie a exspirácia

Uchovávajte pri teplote 5–25 ° C. Chráňte pred priamym slnkom. Uchovávajte mimo dosahu detí. Uchovávajte v pôvodnom obale. Po použití dobre uzavrite a skladujte vo zvislej polohe. Po otvorení fľaštičky môže byť prípravok používaný po dobu 30 dní. Expirácia: 18 mesiacov

Vlasnosti

  • široké spektrum použitia
  • s obsahom prírodných zložiek
  • bez cytotoxických konzervantov (BAC)
  • s vaničkou taktiež na výplachy
  • možnosť použitia pre deti od narodenia, tehotné a dojčiace ženy
  • výborná znášanlivosť s kontaktnými šošovkami
  • na každodenné a dlhodobé použitie
  • voľne predajná zdravotnícka pomôcka

Dodatočné parametre

Kategória: Do očí
Pomáha pri: Oči
Typ produktu: Kvapky
Určenie: Pre dospelých, deti

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Len registrovaní užívatelia môžu pridávať články. Prosím prihláste sa alebo sa registrujte.

Nevypĺňajte toto pole: