gigasept PAA 5 L

Kód: SCH195751
€61,80 €51,50 bez DPH
Skladom
Môžeme doručiť do:
17.4.2024
Možnosti doručenia

Kvapalný dezinfekčný prípravok na báze kyseliny peroctovej určený pre druhý a vyšší stupeň dezinfekcie flexibilných endoskopov a termolabilného operačného inštrumentária.

Detailné informácie

Secure payments
Bezpečné platby
Bezpečné online platby platobnou kartou.
Darček k objednávke
Darček k objednávke
Pri nákupe nad 55€ získavate darček.
Free shipping
Doprava zadarmo
Doprava zadarmo pri nákupe od 59€.
Fast delivery
Rýchle doručenie
Tovar skladom doručujeme do 2 pracovných dní.

Podrobný popis

Kvapalný dezinfekčný prípravok na báze kyseliny peroxyoctovej určený pre druhý a vyšší stupeň dezinfekcie flexibilných endoskopov, nástrojov a termolabilného operačného inštrumentária. Pre dezinfekciu v poloautomatických zariadeniach. Určený na priame použitie. Baktericídny, tuberkolocídny, fungicídny, sporicídny, virucídny.

A – baktericídny, B – plan virucídny (Polio, Aden, Noro=MNV), T – tuberkulocídny (M terrae), M – mykobaktericídny (M. avid, M. terrae), V – fungicídny (A. niger/brasiliensis), C – sporicídny (B. Subtilis).

Vlastnosti:

 • Neobsahuje aldehydy
 • Široké spektrum účinnosti do 5 minúť
 • Zabraňuje tvorbe biofilmu
 • Bez aktivácie, okamžite k priamemu použitiu
 • Vynikajúca materiálová kompatibilita
 • Krátky expozičný čas – do 5 min
 • Balenie: 5 L

Oblasť použitia: gigasept® PAA je unikátna patentovaná receptúra, vyvinutá špeciálne pre dezinfekciu vopred predčistených flexibilných endoskopov, oftalmologických nástrojov a operačného inštrumentária z nerezovej ocele a príslušenstva z termolabilných materiálov. Vhodný k manuálnje dezinfekcii alebo k dezinfekcii v poloautomatických dezinfektoroch.

Informácie k použitiu: gigasept® PAA sa používa neriedený (nie je potrebná aktivácia roztoku). Roztok je stabilný 7 dní alebo 50 cyklov. Účinnosť pracovného roztoku sa priebežne kontroluje pomocou testovacích prúžkov gigasept ® PAA test stripes. gigasept® PAA sa aplikuje na suché a vopred predčistene zdravotnícke pomôcky (bez organickej záťaže a zvyškov čistiacich a dezinfekčných látok). Očistené a suché zdravotnícke pomôcky sa vloží do pracovného roztoku, tak aby boli ponorené všetky duté časti a nevznikali v nich vzduchové bubliny. Po uplynutí expozičnej doby zdravotnícke pomôcky vyberte z roztoku, dôkladne opláchnite vodou (kvalita vody je závislá od stupňa dezinfekcie: sterilná, Aqua purificata, pitná voda). Dodržujte predpísanú dobu expozície !!!
Použitie gigasept® PAA test strips: Ak je pracovný roztok účinný, gigasept PAA test strips zmení farbu na čiernu alebo tmavo modrú. Ponorte testovací prúžok do roztoku na 1 sekundu. Straste prebytočný roztok. Po 10 sekundách skontrolujte zmenu farby púžku. Změna farby prúžku po viac ako 15-tich sekundách už nie je platná.

Zloženie: 1100 g gigasept® PAA obsahuje:
• 0,1 g kyseliny peroctovej
Ďalšie zloženie:
• korózne inhibítory, detergenty, stabilizátory, pomocné látky

Fyzikálno-chemické vlastnosti:

 • Dynamická viskozita: neurčené
 • Farba: bezfarebný
 • Forma:kvapalinaHustota: cca. 1,02 g/cm3 / 20 °C
 • Bod vzplanutia: > 100 °C
 • pH: cca. 3,5 / 20 °C

Zvláštne upozornenie:

gigasept® PAA negeneruje toxické výpary, ak je dodržaná priemerná doba expozície. gigasept® PAA nie je senzibilizujúci (Test OECD 406). Pri manipulácii s pracovným roztokom používajte rukavice. Neskladujte dlhodobo pri teplote nad 30 ˚C. Skladujte v uzavretom originálnom balení, vo zvislej polohe. Nepoužívajte po ukončení expiračnej doby. Zabráňte zmiešaní gigasept® PAA s inými produktmi (čističe, dezinfekcia), predovšetkým s aldehydami alebo halogénovými derivátmi (napr. Glutaraldehyd, chlórnan sodný, atď.) Nekompatibilné materiály: železo, nástrojová oceľ, hliník, platina, poniklovanej a pochrómované povrchy, alebo pomôcky neželezných zliatin (napr. mosadz a meď). Kompatibilné materiály: (Limitujúci faktor je čas expozície a tiež oplach vodou po dobe expozície) polykarbonáty, polyuretány, silikóny, polysulfátovaný, polyamidy, polyester, polystyrén, nerezová oceľ
Doba exspirácie: 15 mesiacov

Dodatočné parametre

Kategória: Dezinfekcia a umývanie nástrojov
Hmotnosť: 5 kg

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Len registrovaní užívatelia môžu pridávať články. Prosím prihláste sa alebo sa registrujte.

Nevypĺňajte toto pole: