Antibakteriálna náplasť StopBac STERILE Normal 7,5 × 5 cm 4 ks

Kód: SBSN-03-F
€4,10 €3,73 bez DPH €1,03 / 1 ks
Skladom
Môžeme doručiť do:
19.4.2024
Možnosti doručenia

Maloobchodné balenie StopBac STERILE o rozmeroch 7,5 x 5 cm, 4 ks v balení. StopBac STERILE ponúka antibakteriálne hojivé náplaste so striebrom, vyvinuté k ošetreniu drobných poranení a hlbších a horšie sa hojacich rán.

Detailné informácie

Secure payments
Bezpečné platby
Bezpečné online platby platobnou kartou.
Darček k objednávke
Darček k objednávke
Pri nákupe nad 55€ získavate darček.
Free shipping
Doprava zadarmo
Doprava zadarmo pri nákupe od 59€.
Fast delivery
Rýchle doručenie
Tovar skladom doručujeme do 2 pracovných dní.

Podrobný popis

Antibakteriálna hojivá náplasť StopBac STERILE Normal so striebrom je vyvinutá na ošetrenie drobných poranení, hlbších a zle hojacich sa rán. Sú vhodným produktom pre pacientov, ktorí nepotrebujú navštíviť služby lekára a chcú si sami ošetriť drobné poranenie. Ideálna výbava do autolekárničiek, na výlety do prírody a detské tábory. Kvalitný český zdravotnícky prostriedok. Náplasť neprisychá k rane a zároveň skvele drží na svojom mieste a neodlepuje sa. Náplaste StopBac je možné na rane ponechať až 7 dní.

Odporúčané použitie:

  • v prírode,
  • pri outdoorových aktivitách,
  • na odreté päty aj pľuzgiere na pätách,
  • na porezanie nožom v kuchyni a dielni,
  • pre práce na záhrade a v znečistenom prostredí,
  • s vodeodolnými náplasťami Aquastop je možné sa sprchovať aj kúpať,
  • pri práci so zvieratami.

Po návrate zo zlých hygienických podmienok odporúčame ranu vydezinfikovať a aplikovať novú náplasť. Náplasti StopBac boli dermatologicky testované.

Odbornú štúdiu z testovania antibakteriálneho krytia rán StopBac publikovanú v novembri 2020 v prestížnom EWMA Journal (European Wound Management Association – celoeurópska organizácia pre liečbu rany) nájdete tu. Autormi sú lekári MUDr. Jan Stryja Ph.D., MUDr. Daniel Říha a MUDr. Jerzy Szkatula.

Inovatívne hypoalergénne chirurgické krytie rán StopBac STERILE je založené na unikátnej patentovanej nanotechnológii sol-gélu. Organicko-anorganické hybridné oligoméry s katiónmi striebra viazanými v koloidnom roztoku s obsahom dusičnanu strieborného zaisťujú dlhodobý antimikrobiálny a fungicídny účinok, a to aj na rad kmeňov odolných voči antibiotikám. Nositeľmi vlastného antimikrobiálneho účinku sú ako katióny striebra, ktoré spôsobujú ireverzibilné zmeny bakteriálnych buniek a bunkovú smrť, tak aj samotný sol, čím sa účinok synergicky zvyšuje. StopBac STERILE tak predstavuje nákladovo efektívny spôsob liečby, ktorý lepšie pomáha pacientovi, prispieva k rýchlejšiemu a efektívnejšiemu zahojenie rany a šetrí čas zdravotníckeho personálu. StopBac STERILE sa svojimi vlastnosťami radí medzi prosté nemodifikované krytia a vlhké hojenie. Pre rany pooperačné a akútne predstavuje ideálnu preventívnu bariérovú ochranu proti kontaminácii. Zabraňuje vzniku infekcie a zmierňuje už existujúce infekčné komplikácie, ktoré zvyšujú morbiditu a vedú k mnohonásobnému predraženiu liečby. U rán s vyšším rizikom vzniku infekcie, potenciálnym infektom či u rán už infikovaných môže byť StopBac STERILE vhodnou náhradou vlhkého krytia so striebrom. Pre rany chronické disponuje StopBac STERILE preventívnym bariérovým efektom.

StopBac STERILE je hypoalergénne antibakteriálne sterilné krytie rán novej generácie na jednorazové ošetrenie drobných poranení, aj hlbších rán. Aktívna zóna vankúšika využíva unikátne nanotechnologické riešenie a obsahuje okrem iného aktívne ióny striebra. Popri kvalitnom krytí rany a jej okolia tak poskytuje vysoko účinnú antibakteriálnu ochranu, teda razantne redukuje výskyt baktérií a bráni prieniku vonkajšej bakteriálnej infekcie. Zásadným obmedzením rizika vzniku sepsy tak náplasť StopBac STERILE významne prispieva k lepšiemu zahojenie poranenia. Náplasť je šetrná k pokožke, priedušná a poskytuje ideálnu priľnavosť. Mierna farebná zmena vankúšiku nemá vplyv na funkciu výrobku.

Návod na použitie: Po dôkladnom vyčistení a dezinfekcii rany vyberte z obalu, odstráňte kryciu fóliu a vankúšik ihneď priložte na osušené postihnuté miesto, upevnite k pokožke tlakom na náplasť mimo poranenia, odoberte modrú manipulačnú fóliu. Aktívna zóna vankúšika by mala byť v priamom kontakte s poranením, aby bola zaistená jeho dlhodobá ochrana s maximálnym antibakteriálnym účinkom. Po použití výrobok odložte do na to určených nádob.

Zloženie: Náplasť aj vankúšik sú vyrobené z polymérnej netkanej textílie. Aktívna zóna vankúšika je upravená patentovanou antibakteriálny nanovrstvou obsahujúce stopové množstvá striebra, ktoré efektívne pôsobia proti baktériám v mieste poranenia a tým podporuje a urýchľuje hojenie rán. Mierna farebná zmena vankúšiku nemá vplyv na funkciu výrobku.

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Len registrovaní užívatelia môžu pridávať články. Prosím prihláste sa alebo sa registrujte.

Nevypĺňajte toto pole: